asgfsgfd


Obsada - noty biograficzne

Marian Dziędziel (Wojnar)
Grał w słynnym serialu wojennym "Stawka większa niż życie". Partnerował Grażynie Szapołowskiej w "Grzesznym żywocie Franciszka Buły". Od 1971 roku gra w filmach Kazimierza Kutza. Widzowie znają go także z roli Bernarda Graba z "Pogranicza w ogniu" i serialu "Gralczykowie". Stworzył świetną kreację "Mroza" i partera "Gliniarza" w "Sezonie na leszcza".
Marian Dziędziel urodził się w 1947 roku. Ma wyższe wykształcenie aktorskie (PWST Kraków). Od 1969 roku jest aktorem Teatru Słowackiego w Krakowie.

Iwona Bielska-Grabowska (Wojnarowa)
Aktorka z imponującym dorobkiem filmowym i teatralnym. Pamiętana przede wszystkim z pierwszego polskiego horroru - "Wilczyca". Spośród wielu ról i epizodów można wymienić takie filmy, jak "Ćma", "Pułkownik Kwiatkowski", "Bajland", czy popularny serial "Adam i Ewa".
Iwona Bielska-Grabowska urodziła się w Łodzi. Ukończyła PWST w Krakowie. Aktorka Teatru im. Słowackiego. Występowała także w Teatrze STU. W 2000 roku otrzymała Złotą Maskę oraz nagrodę 40 Kaliskich Spotkań Teatralnych za rolę Królowej Elżbiety sztuce "Królowa i Szekspir".

Tamara Arciuch (Kaśka)
Wystąpiła filmie Jarosława Żamojdy "Młode Wilki" a także w "Tygrysach Europy" w reżyserii Jerzego Gruzy. Znana jest z także z seriali "Kasia i Tomek", "Na dobre i na złe", czy "Camera cafe". David Blair powierzył jej rolę w dramacie "Anna Karenina"
Tamara Arciuch urodziła się w 1975 roku. Jest aktorką Teatru Wybrzeże w Gdyni.W 2001 ukończyła PWST w Krakowie.

Maciej Stuhr (Kamerzysta)
Jako 13-o latek zagrał w "Dekalogu" Krzysztofa Kieślowskiego. Ma w dorobku role w najlepszych polskich komediach Olafa Lubaszenki: "Chłopaki nie płaczą" i "Poranek Kojota". W 2002 zagrał rolę Hipolita Wielosławskiego w filmie Filipa Bajona "Przedwiośnie" według Żeromskiego. Grał też w kilku filmach obcojęzycznych: "Les enfants de la guerre" oraz "Julia walking home" Agnieszki Holland
Maciej Stuhr urodził się w 1975 roku. Jest absolwentem psychologii UJ i PWST w Krakowie, współtwórcą kabaretu "Po żarcie".

Bartłomiej Topa (Janusz)
Zadebiutował świetną rolą Matlaka w poruszającym filmie Teresy Kotlarczyk pt.: "Zakład". Grał w trylogii Krzysztofa Kieślowskiego "Trzy kolory. Biały". Następnie w "Prowokatorze" Krzysztofa Langa , "Demonach wojny wg Goi" Władysława Pasikowskiego i "Kuracji" Wojtka Smarzowskiego. Telewidzom znany jest z charakterystycznej roli Zenka Pereszczako w serialu "Złotopolscy".
Bartłomiej Topa urodził się w 1967. Zagrał w kilkudziesięciu filmach. Ukończył Wydział Aktorski PWSFTviT w Łodzi. Laureat nagrody dla najlepszego aktora na Międzynarodowym Festiwalu Twórczości Telewizyjnej PLOVDIV 2002. Laureat GRAND PRIX za rolę doktora Majera w Teatrze Telewizji "Kuracja" na Festiwalu Teatru Polskiego Radia I Telewizji "Dwa Teatry" Sopot 2002

Paweł Wilczak (Szwagier)
Uciekinier w filmie Filipa Zylbera "Pożegnanie z Marią". Zasłynął sugestywną rolą alfonsa w "Grach ulicznych" Krzysztofa Krauze. Grał także w filmie Juliusza Machulskiego "Killer-ów 2-óch". Telewidzowie znają go z seriali telewizyjnych "Sfora" oraz "Kasia i Tomek".
Paweł Wilczak urodził się w 1965 roku w Poznaniu. Obecnie nie jest związany na stałe z żadnym teatrem. Ukończył PWSTviT w Łodzi.

Arkadiusz Jakubik (Notariusz)
Aktor, reżyser, autor musicali i słuchowisk radiowych.
Wyreżyserował wiele przedstawień teatralnych, m.in. "Cyrk Monty Pythona", "Pokolenie Porno" i "Kalinę".Autor m.in. musicalu o biografii Jima Morrisona i The Doors "Jeździec Burzy".Wystąpił w "Nienasyceniu" Wiktora Grodeckiego, "Jak to się robi z dziewczynami" Pawła  Angermana. Gra w sztukach teatralnych: "Shoping and fucking" w Teatrze Rozmaitości w Warszawie i serialach m.in.: "13 posterunek".
Arkadiusz Jakubik urodził się w 1969 roku. Jest absolwentem PWST we Wrocławiu. Jego słuchowisko pt.: "Hospites" zdobyło główną nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Słuchowisk Radiowych.

Jerzy Rogalski (Wujek Mundek)
Aktor teatralny i filmowy. Grał w wielu sztukach, m.in. w "Operetce", "Marii Stuart", "Szklanej menażerii" i "Wiśniowym sadzie". Jako porucznik Waldemar Juszczak wystąpił w słynnym serialu "07 zgłoś się". Jest aktorem komediowym, najbardziej znanym z filmu "Galimatias, czyli Kogel-mogel II" i serialowym - "Plebania". Ostatnio zagrał filmie Andrzeja Jakimowskiego "Zmruż oczy".
Jerzy Rogalski ukończył PWST w Warszawie. Był aktorem Teatru Dramatycznego w Szczecinie, Teatru im. Osterwy w Lublinie. Wystąpił w ok. 60 epizodach filmowych.

Elżbieta Jarosik (Gospodyni)
Zagrała w słynnym filmie; "Rękopis  znaleziony  w Saragossie" Wojciecha  Hasa, "Przystani" Janka Hryniaka, "Wiedźminie" Marka Brodzkiego i "Przedwiośniu"  Filipa Bajona. Występuje gościnnie w znanych polskich serialach - "M jak miłość", "Na dobre i na złe", "Samo życie".
Elżbieta Jarosik ukończyła PWSFTViT w Łodzi. śpiewa mezzosopranem.

Lech Dyblik (Wujek Edek)
Grał w większości filmów Władysława Pasikowskiego, m.in. "Krollu" i drugiej części "Psów". Był Sąsiadem w "Cwale" Zanussiego i Sprzedawcą żetonów w słynnym filmie Piotra Łozińskiego "Kratka". W telewizji można było go oglądać w serialu "Boża podszewka". Brał udział w superprodukcjach - "Ogniem i mieczem" Jerzego Hoffmana, "Wiedźminie" Marka Brodzkiego i "Zemście" Andrzeja Wajdy.
Lech Dybik urodził się w 1958 roku. Ukończył PWST w Krakowie. Był aktorem Teatru Narodowego.

Tomasz Sapryk (Sierżant Styś)
Znany z małego i dużego ekranu. Seriale, m.in. "Złotopolscy", "Policjanci", "Na dobre i na złe", "Sforze". Filmy, m.in. "Kariera Nikosia Dyzmy", "Dusza śpiewa" Krzysztofa Zanusussiego (cykl "Opowieści weekendowe"), "Poranek Kojota" Olafa Lubaszenki. "Wiedźmin" Marka Brodzkiego. Wystąpił także w "Stacji" Piotra Wereśniaka oraz w "Dniu świra" Marka Koterskiego.
Tomasz Sapryk urodził się w 1990 roku. Ukończył PWST w Warszawie. Jest aktorem Teatru Powszechnego w Warszawie.Š Grupa Filmowa 2004
statistics