W czasach kryzysu wartości niezwykle ważne jest przekazywanie klarownych sygnałów na temat otaczającej nas rzeczywistości. Takich, które pozwolą podjąć decyzję, w którym kierunku zmierzać. Kino zawsze pomagało uzmysłowić sobie, co jest dobrym wyborem. Cały problem polega na tym, aby udało się w filmie stworzyć prawdziwy i poruszający obraz naszego świata. Film Wesele, a właściwie współpraca z Wojtkiem Smarzowskim jeszcze raz uzmysłowiły mi, że rola producenta to rola pomocniczo służebna. Tylko szacunek dla głosu twórcy może dać szansę na powstanie czegoś przejmującego, a tym samym ważnego dla wszystkich. Mam wrażenie, że tym razem się udało. Anna Iwaszkiewicz

    Film Wesele w reżyserii Wojtka Smarzowskiego to wspaniała przygoda, to spotkanie nieprzeciętnych, twórczych i kochających kino ludzi. To niecodzienne doświadczenia zebrane zarówno przed kamerą jak i z tej drugiej, trochę bardziej "poważnej" - producenckiej strony. Bartłomiej Topa

Anna Iwaszkiewicz

Prezes Grupy Filmowej i Stowarzyszenia Producentów Filmów Reklamowych w Polsce. Od 1993 do 2002 roku prezes ITI Film Studio. W latach 1987- 1989 pracowała przy produkcji filmów fabularnych Jerzego Skolimowskiego, Dietera Meiera, Edwarda Benneta. Zrealizowała także około 60 spektakli dla Teatru Telewizji. Absolwentka Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1982- 1985 pracownik naukowy Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN. 

Dariusz Pietrykowski
Współzałożyciel i prezes Film it od 2002 roku. Szef Produkcji ITI Film Studio w latach 1998 - 2002, wcześniej w „Paleografie” i przez 9 lat w Telewizji Polskiej. Od 1998 Szef Produkcji ITI Film Studio. Współpracował przy kilkunastu filmach fabularnych i serialach. Od 1983 roku związany z rynkiem filmów fabularnych. Pracował m.in ze Stanisławem Bareją, Alejandro Jodorowsky’m, Robertem Enrico i Moshe Mizrahi. Ukończył Wydział Handlu Wewnętrznego SGH (d. SGPiS).

Bartłomiej Topa
Współzałożyciel Film it. Od 1997 do 2002 pracował w ITI Film Studio. Jako producent zrealizował kilkadziesiąt filmów reklamowych. Ukończył Wydział Aktorski PWSFTv i T w Łodzi.


© Grupa Filmowa 2004
statistics